فونداسیون استخر

فونداسیون کاری همواره یکی از مهم ترین بخش ها و از ملزومات کار های ساختمانی بوده است. هر سازه ای به کار فونداسیون نیاز دارد تا استحکام لازمه را کسب کند. هیچ سازه و ساخت و سازی بدون فنداسیون کاری سرپا نمی شود. از همین رو قصد داریم شما را با بخش های مختلف فونداسیون آشنا کنیم. امروز در وبسایت مفهام بتن می خواهیم شما را با فونداسیون استخر، از طراحی، ساخت و ساز و اجرای این نوع از فونداسیون آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

اجرای فونداسیون استخر

فونداسیون در استخر برای پایداری و مقاومت دیوارها و کف استخر انجام می شود. اگر در انجام این کار از افراد متخصص و با تجربه استفاده نکنید ممکن است به دلیل فشار آب پس از مدتی به تخریب استخر ختم شود. پس لازم است از بهترین مصالح و افراد متخصص برای کار فونداسیون استخر استفاده کنید تا دچار ضرر و زیان نشوید. در واقع کار فنداسیون برای محافظت از فضاهایی است که آب در آن نفوذ می کند.

فوندانسیون برای استخر
اجرای فونداسیون استخر

ساخت فونداسیون استخر

برای اینکه نسبت به ساخت یک استخر اقدام کنید لازم است ابتدا فهرستی از موارد مورد نیاز برای کار خود تهیه کنید. اما حال می خواهیم تمامی مراحل ساخت فونداسیون استخر را برای شما به صورت مرحله به مرحله بازگو کنیم.  قبل از هر چیز برای کار فونداسیون باید یک شرکت معتبر با افراد ماهر را انتخاب کنید. برای فونداسیون استخر لازم نیست دغدغه ای داشته باشید چرا که شرکت مهفام بتن ماهرترین افراد را به خدمت گرفته است سابقه شرکت مفهام بتن به خوبی گویای این موضوع می باشد.

خاکبرداری برای فونداسیون استخر

اولین مرحله برای آماده کردن فونداسیون کاری یک استخر، خاکبرداری است. در این مرحله پس از انتخاب و مشخص کردن قسمت های یک زمین از پیش تعیین شده با استفاده از دستگاه های لازم و ماشین آلات مخصوص نسبت به خاکبرداری اقدام کنید. میزان خاکبرداری با توجه به عمق استخر مدنظر شما انجام می شود.

در مرحله اول علاوه بر خاکبرداری باید شیب بندی و تراز کردن کف گودال نیز انجام شود. اگر در یک قسمت گودال عمیقی ایجاد شود باید آن گودال را با خاک سفت کنید توجه کنید که پس از ریختن خاک در این قسمت ها باید آن را به خوبی بک.بید تا سفت شود.

اجرای فونداسیون استخر در تهران
اجرای فونداسیون استخر

عایق کاری فونداسیون استخر

عایق کاری دومین مرحله از کار فونداسیون استخر است. اما از نقش عایق کاری در استخر می توان به: جلوگیری از عدم نشست آب در استخر و خارج شدن آب به خارج از فضای داخلی استخر، جلوگیری از پوسیدگی و متلاشی شدن بتن و محکم کردن زیر بنای استخر اشاره کرد. عایق کاری نیز از بخش های مهم فونداسیون استخر است که برای اجرای آن باید از یک تیم ماهر استفاده کنید.
عایق کاری به دو صورت مدرن یا سنتی انجام می شود. در روش سنتی با استفاده از ایزوگام و در روش مدرن با استفاده از عایق های نانو و سیمان کاری انجام می شود. عایق کاری به روش مدرن از نظر کیفیت از روش سنتی بسیار بهتر است. حتی از لحاظ صرف هزینه نیز عایق کاری فونداسیون استخر بار مالی کمتری به نسبت عایق کاری سنتی دارد.

بلوک چینی استخر

در این مرحله از فونداسیون استخر با استفاده از بلوک های سیمانی باید نسبت به بلوک چینی اقدام کنیم. این مرحله با بلوک چینی در کف گودال و با استفاده از گچ شروع می شود و با دیوار چینی ادامه پیدا می کند. بلوک چینی نیز مانند دیگر مراحل ساخت فونداسیون استخر از اهمیت خاص خود برخوردار است.

مهم ترین قسمت ساخت فنداسیون استخر

می توانیم این مرحله را مهم ترین بخش ساخت فنداسیون استخر نامگذاری کنیم. بقای استخر به آرماتور بندی بستگی دارد. پس برای اجرای این قسمت از یک شرکت معتبر و با تجربه در ساخت فونداسیون استخر کمک بگیرید. برای ان کار کافیست به شرکت مفهام بتن مراجعه کنید.

اجرای آرماتور بندی به دو صورت و با دو روش انجام می شود. روش اول قالب گیری است که در دوام سازه های بتنی نقش مستقیم دارد. اما روش دوم هم به آرماتور بندی و هم به بتن ریزی پاششی معروف است. در روش دوم، ابتدا آرماتور ها بسته می شود و پی از آن بتن با استفاده از دستگاه پاششی به دیواره و قسمت های آرماتور بندی شده پاشیده خواهد شد. این مسئله در روش دوم در شرایطی انجام می شود که انجام کار در روش اول کاملا متفاوت است.

در روش اول برای آرماتور بندی فنداسیون استخر، ابتدا آرماتوربندی و قالب کشی باید انجام شود و بتن ریزی نیز باید در درون قالب ها انجام شود. اگر برای ساخت فونداسیون استخر بخواهید روش اول را در آرماتور بندی انتخاب کنید، مرحله بلوک چینی حذف می شود.

اجرای فونداسیون استخر در کرج
ساخت فونداسیون استخر

آخرین مرحله ساخت فونداسیون استخر

پس از اجرای تمامی مراحل ساخت فونداسیون استخر، نوبت به نگهداری می رسد. پس از اتمام آرماتور بندی با مسئله نگهداری از بتن رو به رو می شوید. برای اینکه مراحل بعدی ساخت استخر به خوبی انجام شود باید سطوح به خوبی صاف شده باشند. همچنین برای جلوگیری از خشک شدن و گیرش بهتر بتن باید به مدت دو هفته کار آب دهی به بتن انجام شود. اکثر افراد به این موضوع مهم توجه کافی نمی کنند و این امر باعث بلا استفاده شدن بتن می شود که خود تمامی زحماتی که تا کنون کشیدید را از بین می برد.

پس این از انجام این مراحل نوبت کاشی کاری و تزئینات اطراف استخر است که با انجام این کار اجرای فونداسیون استخر به پایان میرسد. این مسئله بسته به خلاقیت شما دارد که می توانید با استفاده از انواع طرح ها آن را تزئین کنید.

فونداسیون استخر خانگی

کار فونداسیون استخر خانگی نیز تفاوت چندانی با مراحل ساخت استخر ندارد. اما برای ساخت استخر خانگی باید کار فونداسیون را در ابعاد کمتری انجام دهید. در صورتی که تمامی مراحل همانند مراحل ساخت فونداسیون استخر است.

ساخت استخر در فضای مسکونی چند مرحله دارد که باید مو به مو آن ها را رعایت کنید. در ابتدا شما باید با کمک مهندس مربوطه نسبت به طراحی استخر اقدام کنید. دومین مرحله برای ساخت استخر خانگی دریافت مجوز از مراکز مربوط است. پس از انجام این مراحل باید همانند ساخت استخر های عمومی مراحل فونداسیون کاری به ترتیب انجام شود. ابتدا خاک برداری و صاف کردن کف استخر خانگی باید انجام شود. پس از این مراحل باید نهایت وسواس را برای پیکر بندی و آرماتور بندی کف و دیواره استخر انجام دهید. توجه کنید که آرماتور بندی در ساخت استخر خانگی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

پس از اتمام این کار ها باید مراحل: قرار دادن سیستم لوله کشی، کابل کشی و جایگذاری چراغ ها، بتن ریزی کف، ساخت دیوار ها و آب بندی آن ها، پر کردن پشت دیواره های استخر و در آخر پر کردن آب استخر است. با اجرای تمامی این مراحل ساخت فونداسیون استخر، شما یک استخر خانگی در محل زندگی خود دارید که می توانید هر وقت که بخواهید به آب تنی در آن بپردازید.

اجرای فونداسیون ارزان استخر
مراحل طراحی و ساخت استخر خانگی


شرکت مفهام بتن

توجه کنید که تمامی مراحل فونداسیون استخر از اهمیت خاص خود برخوردارند و برای اجرای هر قسمت، یک تیم مجرب مورد نیاز است. اما شما می توانید تمامی این مراحل را به شرکت مفهام بتن بسپارید. اجرای کار با بالاترین کیفیت از اهداف اصلی است که تیم مفهام بتن دنبال می کند. با سپردن تمامی مراحل فونداسیون استخر به شرکت مفهام بتن دیگر نگرانی های ناشی از خرابی یا از بین رفتن استخر برای شما ایجاد نخواهد شد.

این مسئله را نیز فراموش نکنید که شرکت مفهام بتن تمامی مراحل اجرا و ساخت فونداسیون استخر را تا مرحله آماده سازی با کمترین قیمت و با ارائه بالاترین کیفیت برایتان انجام می دهد.