فونداسیون ساختمان

فونداسیون ساختمان یکی از ملزومات و اولین کارهایی است که باید برای شروع ساختن ساختمان انجام دهید. در واقع فونداسیون اساسی ترین عضو ساختمان است که تمامی بارناشی از وزن ساختمان را بر دوش می کشد. برای ساخت فنداسیون ساختمان باید یک شرکت معتبر را انتخاب کنید. زیرا فونداسیون مهمترین بخشی است که ایمنی ساختمان را تامین می کند. اگر این بخش به درستی و طبق اصول استاندارد ساخته شود هیچ نگرانی بابت ریزش یا شکستگی ساختمان شما را تهدید نمی کند. با در نظر گرفتن این توضیحات لازم است که این کار فنداسیون را به یک شرکت مطمئن بسپارید.

شرکت مهفام بتن با تجربه ۱۰ ساله در ساخت فنداسیون ساختمان، رعایت تمام اصول استاندارد را در دستور کار خود قرار داده است. شما میتواند تمامی مراحل فونداسیون را به یک پیمانکار مطمئن شرکت مهفام بتن بسپارید.

بتن یکی از مقاوم ترین سنگ های مصنوعی است. از این رو می توان فنداسیون بتنی را از مستحکم ترین فونداسیون ها دانست که می توان برای کار ساختمانی استفاده کرد. به دلیل مقاومت بالای بتن امروزه توصیه می شود که اکثر ساختمان ها را با بتن مسلح بسازند.

فونداسیون بتنی در تهران
فونداسیون ساختمان

مزایای فونداسیون بتنی

اما ساختن فونداسیون ساختمان به صورت بتنی نسبت به سایر فونداسیون ها چند مزایا دارد. ماده اصلی بتن را شن و ماسه تشکیل می دهد از این رو بسیار ارزان و قابل دسترس است.

بتن یک ماده شکل پذیر است که قابلیت ساخت انواع سازه های بتنی از قبیل پل و انواع ستون ها را دارد. علاوه بر این خاصیت شکل پذیری بتن این امکان را به شما می دهد تا به هر شکلی که بخواهید آن را در بیاورید. اما این نکته را فراموش نکنید که اشکال ساخته شده شما باید طبق اصول استاندارد باشد. در واقع اشکال ساخته شده بتنی نباید ایمانی سازه را به خطر بیندازند.
فنداسیون بتنی در هر نوع شرایط محیطی حتی شرایط محیطی بسیار سخت، مقاومت بالاتری نسبت به فونداسیون ساخته شده با مصالح دیگر دارند.

فونداسیون های بتنی در مقابل حرارت بالا نیز بسیار مقاوم اند. این فونداسیون ها حتی در مقابل آتش سوزی نیز بسیار مقاوم عمل می کنند. آزمایشات محققان نشان داده که این نوع فونداسیون ها در برابر دمای حدودی 1000 درجه سانتی گراد نیز مقاوم اند.

فونداسیون ساختمان یک طبقه

برای ساخت ساختمان یک طبقه نیز باید فونداسیون کاری به شکل صحیح انجام شود. فونداسیون ساختمان یک طبقه با فونداسیون ساختمان در طبقه های بالاتر تفاوت زیادی نمی کند. برای هر نوع فونداسیون ساختمان شما باید همه کار ها را مرحله به مرحله انجام دهید. اما فونداسیون ساختمان یک طبقه با سرعت بیشتری انجام می شود زیرا در این نوع فونداسیون کاری به میلگرد مشتری به نسبت طبقه های بیشتر نیاز است.

فونداسیون ساختمان به چه صورت است
نکات اجرای فونداسیون 

فونداسیون ساختمان فلزی

فونداسیون ساختمان فلزی به نسبت انواع دیگر فونداسیون ها روش خاص خود را دارد. در این قسمت می خواهم تمامی مراحل ساخت و اجرای فونداسیون ساختمان فلزی را برای شما بیان کنیم. این نوع فونداسیون نیز همانند موارد دیگر باید در مرحله اول خاکبرداری انجام شود. در مرحله دوم باید نقشه از پیش تعیین شده فونداسیون را پیاده کنید. گود برداری و اجرای بتن مگر را باید در قسمت بعدی در دستور کار قرار دهید. حال نوبت به اجرای قالب بندی فونداسیون است. پس از انجام این کار به یکی از مهم ترین مراحل ساخت فنداسیون ساختمان بتنی یعنی آرماتور گذاری می رسیم.

اما با انجام تمامی این مراحل کار ساخت پی ساختمان هنوز به اتمام نرسیده است. باید پس از انجام مو به موی تمام این مراحل به بتن ریزی پی اقدام کنید. در این مرحله باید توجه کنید که بتن خشک نشده باشد. پس از انجام بتن ریزی باید به مدت دو هفته به بتن آب دهید تا مانع ایجاد مشکل در جنس بتن شود.

اما آخرین قسمت ساخت فونداسیون، اجرای اسکلت فلزی است. این مرحله است که تفاوت فونداسیون ساختمان فلزی را با انواع دیگر مشخص می کند. این نوع فونداسیون نیاز به تیم متخصص خود دارد و هر شرکت ساختمانی نمیتواند به راستی این کار را انجام دهد. پس هنگام انتخاب پیمانکار و شرکت سازنده دقت کنید.

فونداسیون ساختمان دوبلکس

برای ساخت فنداسیون ساختمان دوبلکس لازم نیست از فونداسیون های بتنی استفاده کنید. ساختمان های دوبلکس نسبت به ساختمان های دیگر وزن کمتری را به زمین وارد می کنند ز این رو برای ساخت فنداسیون این ساختمان ها می توانید از پی های آجری، سنگی و شفته ای استفاده کنید.

ساخت فنداسیون ساختمان دوبلکس به مهارت بالایی نیاز دارد زیرا در هنگام ساخت باید یک سری نکات را بیشتر به آن توجه کرد که این کار از عهده هر تیم و یا شرکت ساختمانی بر نمی آیید. قبل از ساخت فنداسیون ساختمان دوبلکس باید نقشه ساختمان توسط مهندسان مربوطه تهیه شود.نگران اجرای فونداسیون ساختمان دوبلکس نباشید زیرا شرکت مهفام بتن ماهر ترین افراد را برای این کار در نظر گرفته است. کافیست در وبسایت شرکت مهفام بتن با مشاوران ساختمانی تماس بگیرید.

اجرای فونداسیون دو طبقه
فونداسیون ساختمان دو طبقه

فونداسیون ساختمان پیش ساخته

فونداسیون این ساختمان ها از بلوکهای بتنی پیش ساخته تشکیل می شود. این فونداسیون ها از چهار طرف دارای صفحه های قلاویز شده اند. همچنین این صفحه ها از بالای دارای چهار بلت نیز می باشند. پس از هموار سازی زمین، این بلوکه ها با چیدمان مناسب و طبق همان نقشه از قبل طرح شده روی زمین چیده می شوند. این فنداسیون ساختمان پیش ساخته باید متناسب با ارتفاع کف ساختمان مورد نظر در روی زمین یا درون گودال چیده شود.

فونداسیون ساختمان دو طبقه
آرماتور بندی ساختمان دو طبقه

حال نوبت به بلوکاژ نمودن پی ساختمان است. برای این کار باید بین این بلوکه های چیده شده و فضای خالی تا دیوار را بلوکاژ کنید. برای بتن ریزی نیز باید روی این بلوکاژ ها عمل بتن ریزی را انجام دهید. توجه کنید که محل حمام و سرویس بهداشتی باید ایزوله باشد.

حال دانستید که اجرای قنداسیون ساختمان پیش ساخته نیاز به تخصص و مهارت بسیار بالا دارد. زیرا این نوع از فنداسیون ساختمان به کلی با فنداسیون کاری های دیگر تفاوت اساسی دارد. لازم است برای این کار حتما از افراد ماهر و با تجربه در این زمینه به کار گیرید. شرکت مهفام بتن این راه را برای کسانی که تصمیم به ساخت فنداسیون ساختمان پیش ساخته گرفته اند باز کرده. پس جای هیچ نگرانی نیست. با خیال آسوده می توانید برای ساخت فنداسیون ساختمان می توانید از طریق وبسایت مهفام بتن به اطلاعات بیشتری در زمینه فنداسیون ساختمان دسترسی پیدا کنید.